Pečlivý výběr materiálu

Velice důležitým krokem v tvůrčím procesu projektanta nebo architekta je vytvoření působivého a solidního projektu.

Nesmírně důležitým je také pečlivý výběr materiálů pro dokončení fasády a střechy, který zajistí v průběhu let objektu trvanlivost a neměnný vzhled. Z tohoto důvodu jsou klinkerové fasádní cihly a pálená střešní krytina velmi oblíbenou volbou architektů. Je všeobecně známo, že se keramika ve stavebnictví využívá již po tisíce let. Procesem výpalu byl vytvořen trvalý povrch, že nedovoluje průnik znečištění do materiálu a jejich barva zůstává stabilní. Tyto výrobky spolehlivě snášejí jak ledově mrazivé zimy tak dny letních úpalů a to beze změny parametrů.

Přírodní materiál zajišťuje mimo jiné dobré mikroklima vnitřního prostředí a zvyšuje tepelně izolační vlastnosti budovy. Keramika neboli vypalovaný materiál je vděčným materiálem v projektování. 

 Ideálně poslouží na částečné provedení fasády stejně jako k provedení trojvrstvé skladby konstrukce obvodové stěny s klinkerovou cihlou, která s ohledem na své dosažené parametry umožňuje snížit v zimě náklady na topení a v létě vytváří pohodové vnitřní podmínky. Významnou roli hraje i její estetický vzhled tohoto materiálu. Keramické materiály příjemně korespondují s okolím, nezávisle na tom, zdali jsou používány pro fasády moderních kancelářských budov v centru města nebo na nevelkém tradičním domku lokalizovaném na příměstském pozemku. Kromě toho, že cihla je materiál spojený s historií, hodí se k moderním fasádám ze skla a oceli. Výběr odstínu fasády je prakticky neomezený, proto může uspokojit nároky i těch nejnáročnějších investorů.

Projekční a architektonická kancelář: ARCHIPELAG