Pokud jsou sloupky vyrobeny ze silikátových cihel, potom doporučujeme zvolit pro jejich dokončení klinkerovou dlaždici a ne cihlu. Toto řešení je velice praktické, levné a při použití rohových dlaždic nebude možné rozeznat plot od zděného cihlového plotu. Nicméně je důležité zapamatovat si, že silikátem je nejdřív nutné obložit jednolitý hladký povrch. Na něj je potom už možné nalepit dlaždice. Více informací na toto téma je možné nalézt na naší internetové stránce v poradenské části Ukládání klinkerových dlaždic. Pokud se i přesto rozhodnete použít klasickou klinkerovou nebo poloviční cihlu, tak byste měli vědět, že je nutné rozšířit základovou desku. Více informací o zděném plotu je možné si přečíst v poradenské sekci Stavba zděného klinkerového plotu krok za krokem. 

Všechny naše výrobky je možné zakoupit u spolupracujících stavebních velkoobchodů. Navrhujeme však kontaktovat se s firmou Cersus, která s námi spolupracuje při výrobě hotových elementů včetně schodišťových systémů (www.cersus.pl). Tam dostanete informace týkající systému, který hodláte zakoupit. Všechny druhy schodů je možné si prohlédnout na našich internetových stránkách. 

Technologie lepení dlaždic je stejná jak pro stěny (na vnitřní i vnější straně domu) tak i pro jiné elementy. Přesné je tato technologie popsána na našich internetových stránkách v poradenské sekci Ukládání klinkerových dlaždic. Navrhujeme věnovat pozornost rohovým dlaždicím, pomocí kterých dostanete takový efekt, jako kdyby se jednalo o zděný plot. Je rovněž důležité používat lepidlo speciálně určené pro klinker. Pokud je plot teprve ve fázi plánování (nejsou ještě hotové sloupky) potom doporučujeme použít ke stavbě klinkerové cihly. Způsob výroby plotu pomocí klinkeru jsme podrobně popsali v poradenské sekci Stavba zděného klinkerového plotu krok za krokem. Hodí se klinkerové cihly ke stavbě ohniště v krbech, zahradních grilech atd. už jen proto, protože je velice odolná proti velmi vysokým teplotám (teplota při které se vypaluje je více než 1000 C).

Každý z našich klinkerových výrobků včetně cihly FORMBACK se hodí pro stavbu grilu, protože je výdržný, ale především odolná proti velmi vysokým teplotám (teplota při vypalování je více než 1000 stupňů C) Po dokončení stavby je možné na cihly použít speciální impregnaci, která bude gril chránit. Je dobré ale vědět, že žádný sebelepší chemický prostředek nezaručí, že se z grilu do cihel nedostane žádný dým nebo špína.

Pokud při stavbě tohoto elementu budou používané klinkerové cihly, tak je nutné použít maltu od vybraného výrobce určeného přesně na tento typ výrobku.

Je to jedna z hlavních podmínek, které je nutné splnit proto, aby se předešlo případným problémům

V naší nabídce se nacházejí hotové čepice na sloupky v hnědém nebo červeném odstínu v těchto rozměrech: 32/32cm, 44/44 cm, 44/32cm. Dostupné jsou rovněž kuželové čepice z polské klinkerové cihly o rozměrech: 42/42cm i 30/30 cm. Nabízíme také možnost objednat si různé druhy tvarovaných cihel, které mohou být používané při stavbě nestandartních zděných elementů, jako jsou například sloupky plotového zakončení. Podrobné informace na téma objednávek a nákupu je nutné zadat stavebním velkoobchodům, které s námi spolupracují.