Ukončení oplocení

Aby oplocení vypadalo efektivně a při tom bylo odolné,  je třeba sloupky ukončit speciálními stříškami z klinkerových cihel.


Ukončením stříšek, montovaných na horní vodorovné části sloupků, ze kterých z jejich šikmé plochy je rychle a účinně odváděna voda, chrání sloupek před pronikáním vody. Stříšky zabraňují pronikání vlhkosti do spár sloupku a vytváření nevzhledných výkvětů.  Prefabrikované stříšky na sloupky jsou vyrobené z cihel a jejich nosným jádrem je beton. Chrání zdící prvky a jsou zároveň estetickou ukončovací úpravou. Aby stříška měla správný účinek, musí být spára opatřena spárovací hmotou na klinkerové cihly.

Spolehlivé provedení a odpovídající údržba plotu hned po vyzdění, čili ochrana před atmosferickými podmínkami, dovolí trvalému spojení spár a díky tomu odolnost celé konstrukce.
Na dokončení oplocení jsou také zapotřebí cihelné tvarovky, které umožňují realizaci projektů, včetně oválných a zkosených prvků. Za pomocí cihel „tvarovek” můžou být ukončeny nestandardní nároží oplocení a zakulacená části parapetů.